18.01.2011
Ataşehir Avrupa Birliği Toplantılarının İlki
............................................
01.09.2010
CIP - Avrupa Turizminin Rekabet Edebilirliği Ve Sürdürülebilirliği İçin Bilgi Ağlari" Proje Çağrısı
............................................
31.08.2010
AB'nin 2013 Sonrası Uyum Politikası hakkında Bilgi Notu
............................................
31.08.2010
AB kurallarının tutarsız uygulamalarının bedelini vatandaşlar ve şirketler ödüyor...
............................................
Lorem ipsum dolor amet, consecte
Lorem ipsum dolor amet, consecte
Lorem ipsum dolor amet, consecte
Ataşehir’li Gençler Dünyaya Açılıyor!
............................................................................................................................

Ataşehir Belediyesi’nin katkılarıyla  Ataşehir’li  gençler, Uluslararası Gönüllü Gençlik Kampı’nın faaliyetlerine katıldı.Uluslararası Gönüllü Gençlik Kampı 15-29 Ağustos 2011 tarihleri arasında Uluslararası Gençlik Servisleri Merkezi ve Adalar Belediyesi liderliğinde,  Ataşehir Belediyesi’nin de işbirliği ile Büyükada’da ve Ataşehir’de gerçekleştirildi.Almanya, İtalya, Fransa, Finlandiya, Kırgızistan, Polonya, Sirbistan, Hırvatistan, Vietnam gibi bir çok farklı ülkeden gelen genç katılımcılar, kamp süresince Adalar İlçesi`nde bulunan çocuk parklarını onarıp parkların çevre düzenlemelerini iyileştirerek Adalar İlçesine katkıda bulunan gönüllü çalışmalar gerçekletirirken, çalışma, gezi ve sanat atölyeleri alanında Ataşehir Belediyesi`nin organizasyonuyla  Ataşehir’li gençlerin de dahil olduğu kardeş etkinlikler gerçekleştirildi. 

Ataşehir Belediyesi`nin desteği ile Gönüllü Gençlik Kampı  katılımcıları ile bir araya gelen Ataşehirli gençler Heybeliada Metin Sülüş Parkını birlikte onardılar ve tarihi bir öneme sahip olan Ruhban Okulunu özel bir izinle ziyaret ettiler.

 Daha sonra İran asıllı yönetmen Baharbei Mianji`nin yönetiminde gerçekleştirilen origami calışması bütün gençlerin yeteneklerini ve dikkatlerini test eden, kişisel gelişimlerine katkıda bulunan bir atölye çalışması oldu.

Ayrıca Ataşehir Belediyesi Meslek Edindirme Merkezi’nde yeralan sanat atölyesinde de çeşitli etkinlikler gerçekleştirildi. ATAMEM’de gençleri karsilayan Ozan Aslan yönetimindeki Ataşehir Belediyesi Perküsyon Topluluğu önce Uluslararası  Gönüllü Gençlik Kampı katılımcılarına Türk müziğinde kullanılan vurmalı sazları tanıttı.Ataşehir Belediyesi Perküsyon Grubu’nun oldukça beğeni toplayan performansının ardından Ataşehirli gençleri ve Uluslararası Gönüllü Gençlik Kampı katılımcılarını sahneye davet edildi  ve ritm atölyesi başladı.
Ozan Aslan`in yönetiminde altı kisilik gruplar halinde sahneye çıkan gençler, farklı vurmalı sazları deneyerek temel ritmleri  öğrenip, müziğin ve ritmin insanları ve kültürleri birleştiren sonsuz gücüyle tanıştı, halaylar ve roman dansları ile devam eden atölyede genç ritm ustaları ile birlikte unutulmaz anlar yaşandı.


 

Web Sitemiz Faaliyete Geçti
Türkiye-Avrupa Birliği ilişkileri 2005 yılında başlayan müzakere süreciyle birlikte yeni ve dinamik bir boyut kazandı.
..........................................
Hedeflerimiz ve Faaliyet Alanlarımız
Hedeflerimiz ve Faaliyet Alanlarımız
..........................................
   
 
           Ana Sayfa   |   Hakkımızda    |   AB Türkiye İlişkileri   |   Bağlantılar  |  İletişim
                          Haberler  |  Duyurular  |  Videolar  |  Fotoğraflar
Türkan Saylan Tıp Merkezi   |  Kent Konseyi  |  Gönüllü  |  Spor  Kulubü  | Ataevleri