18.01.2011
Ataşehir Avrupa Birliği Toplantılarının İlki
............................................
01.09.2010
CIP - Avrupa Turizminin Rekabet Edebilirliği Ve Sürdürülebilirliği İçin Bilgi Ağlari" Proje Çağrısı
............................................
31.08.2010
AB'nin 2013 Sonrası Uyum Politikası hakkında Bilgi Notu
............................................
31.08.2010
AB kurallarının tutarsız uygulamalarının bedelini vatandaşlar ve şirketler ödüyor...
............................................
Lorem ipsum dolor amet, consecte
Lorem ipsum dolor amet, consecte
Lorem ipsum dolor amet, consecte
Ataşehir-Mannheim Diyaloğ Köprüsü
............................................................................................................................

Ataşehir Belediyesi ve Mannheim Belediyesi arasındaki İşbirliği Görüşmeleri Ataşehir Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürü Duygu Övür'ün Mannheim Belediyesi  ziyareti ile devam ediyor…

Ataşehir Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürü Duygu Övür 6 Temmuz 2011 tarihinde Avrupa’dan bir belediyeyi  ve sundukları sosyal hizmetleri daha yakından tanımak, tecrübe paylaşımında bulunmak amacıyla Mannheim Belediyesi Sosyal İşler Müdürü Herman Genz’e  makamında ziyarette bulundu.

Mannheim Belediyesi Sosyal Haklar Avukatı Dilek Keskin’in de katıldığı görüşmede, Ataşehir ilçesinin sosyo-ekonomik  profilini  aktarmasının yanında Ataşehir Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’nün verdiği hizmetler bir tanıtım kitapçığı olarak sunuldu.

Yapılan görüşmede Herman Genz,  Mannheim Belediyesi Sosyal İşler Müdürlüğü’nün organizasyon yapısını ve sunduğu hizmetleri anahatları ile aktardı. 600 kişilik bir ekiple çalışan Genz, bir fabrika kurduklarını ve burada sadece engelli vatandaşların istihdam edildiğini, Mannheim Belediyesi ‘nde gençler, çocuklar, engelliler ve yaşlılara yönelik  Sosyal Hizmet Merkezleri’nin bulunduğunu, her merkezde  meslek elemanlarının çalıştığını belirtti. Ayrıca burada verilmekte olan hizmetlerin  Almanya Federal Çalışma ve Sosyal İşler Bakanlığı’nın desteğiyle yürütüldüğünü belirten Herman Genz, Mannheim’da işveren ve iş arayanları buluşturmak ve onlara rehberlik etmek amacıyla “Job Markt” olarak adlandırdıkları İş Ajansını ve bu iş ajansının hizmet noktaları olan İş Borsalarını kurduklarını belirtmiştir. İş borsalarındaki danışmanlar iş arayan kişilere rehberlik hizmeti vermekte ve işe yerleştirilmelerine destek olmaktadır.

Görüşmenin sonunda Mannheim Belediyesi Sosyal İşler Müdürü Hermann Genz, Ataşehir Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürü Duygu Övür'ü ekibi ile birlikte Mannheim Belediyesi’nin sosyal hizmetlerini daha detaylı incelemek üzere tekrardan davet ederken,  Ataşehir Belediyesi’nin vermekte olduğu sosyal hizmetlerden oldukça etkilendiğini, Mannheim’de yürütülmekte olan sosyal projelerin, iyi uygulama örneklerinin Ataşehir’e transferi ile ilgili çalışmalar yapmaktan memnuniyet duyacaklarını belirtmiştir.

Web Sitemiz Faaliyete Geçti
Türkiye-Avrupa Birliği ilişkileri 2005 yılında başlayan müzakere süreciyle birlikte yeni ve dinamik bir boyut kazandı.
..........................................
Hedeflerimiz ve Faaliyet Alanlarımız
Hedeflerimiz ve Faaliyet Alanlarımız
..........................................
   
 
           Ana Sayfa   |   Hakkımızda    |   AB Türkiye İlişkileri   |   Bağlantılar  |  İletişim
                          Haberler  |  Duyurular  |  Videolar  |  Fotoğraflar
Türkan Saylan Tıp Merkezi   |  Kent Konseyi  |  Gönüllü  |  Spor  Kulubü  | Ataevleri